Paroda „Drugelio gyvenimo ciklas nuo kiaušinėlio iki imago“

Paskelbta 2016 m. gegužės 17 d., antradienį. Parašė vyresnioji biologijos mokytoja Rima Kuncevičienė.

Gegužės 12 dieną edukacinę pamoką „Drugelio gyvenimo ciklas nuo kiaušinėlio iki imago“ vedė 29 laidos abiturientė, UAB „Drugelio sparnas“, projekto „Drugelių namai“ administratorė ir rinkodaros vadovė A. Kančauskaitė (Varanauskienė).

Aistė išsamiai ir vaizdžiai papasakojo apie atogrąžų drugelių vystymosi, gyvenimo, adaptacijų ypatumus, pažeidžiamumą ir reikšmę ekosistemai.

Gimnazistai sužinojo daug įdomybių, pvz., kad yra apie 20000 skirtingų drugelių rūšių, kurios gyvena visuose žemės kontinentuose, išskyrus Antarktiką; drugeliai Monachai kiekvienais metais nukeliauja per 4000 km; greičiausias drugelis skrenda iki 50 km per valandą; yra drugelių permatomais sparnais (Stikliasparnis); didžiausio drugelio (Karalienės Aleksandros), gyvenančio Naujojoje Gvinėjoje, sparneliai siekia 32 centimetrus; drugeliai bendrauja tarpusavyje spalvom, cheminėm medžiagom, garsais ir judesiais. Spalvos ant jų sparnų parodo drugelių lytį, o išskiriamos cheminės medžiagos padeda pritraukti priešingos lyties atstovus ir kt.

Užsiėmimo metu mokiniai turėjo galimybę pasigrožėti gyvais tropikų drugeliais, jų kokonais, mikroskopiniu drugelių sparnų vaizdu, susipažinti su drugelio sparnų struktūra.

A. Kančauskaitė šią pamoką dovanojo visiems besidomintiems biologiją ir pakvietė apsilankyti „Drugelių namuose“ (daugiau apie parodą http://www.drugeliuparoda.lt/galerija.php).

Nuotraukos galerijoje.

Mūsų partneriai: